Iba

Autor: Saša Grodecká | 26.2.2011 o 17:37 | (upravené 27.8.2012 o 20:58) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  771x

Terapia ani lieky ma nikdy nevyliečia z chronickej lásky, čo si vo mne nechal; (aby si sa mohol stále vracať a po kúsku si ju brať späť?) a vôbec - toto ani nič iné zlé si neželám. Ak si ma bolel ty, ak ty si bol tou ranou, v ktorej som odumierala, terapia ma z teba nevytiahne a ty sa nezahojíš, nestratíš. Toto chcem, aby sa nestalo.

Iba si na seba preboha konečne zvyknime.

sukrom_res.jpg

 

Lenže. Keby si dnes prišiel, napísal, vykričal, zaklopal, zazvonil a povedal, že ma dokážeš/môžeš mať tak normálne a IBA rád, radšej by som sa zosypala, roztopila by som sa ako prvý, druhý či posledný sneh a obrátená na prach naposledy padla k tvojim nohám, a tam by som ti umrela, na holej zemi iba toto moje holé ja. A nič viac. Na jar by som sa nevrátila z južných krajín, nepribudla by som ti s telefónnym číslom do zoznamu, neupíjala by som zo šálky, ktorú by pekná čašníčka nepoložila vedľa tej tvojej. Takto by to vyzeralo, keby som nebola. Toto všetko je jednoduchšie... ako uveriť tomu iba.

Keby si dnes prišiel, napísal, vykričal, zaklopal, zazvonil, všetko by bolo jasné - ale aj to, že všetko, čo malo dávno byť, (mi) až teraz nestačí. A keby  aj - kam sa zmestiť s tým povestným všetkým? Vlastná duša mi praská vo švíkoch a keby som (ťa) kedysi veľmi (a ešte o kúsok viac) chcela, mohla som na to zomrieť.

(...)

Logika, kontrast a priama úmernosť musia byť: o čo menej si bol, o to viac si bolel. A že som od začiatku chcela niečo, čo mi nakoniec netreba, na to som prišla v momente, keď som sa zastavila. Zastavila som sa potichu a mlčky, aby som si povedala Vykročiť z miesta nie je umenie, ale odísť, keď niet odkiaľ... s vreckami plnými otázok ako Kam sa vrátim, ak....? - to chce minimálne odvahu (nepozerať sa dopredu).

Zlé časy som dávno pomenovala, a tak sa pominuli. Preto ma dnes v mysli tlačí už len čosi nedefinovateľné a ešte to, že neviem, koľko ciest do najvnútornejšej mňa ešte poznáš.

(...)

Terapia ma z lásky nevylieči. Môže mi iba pomôcť naučiť sa s ňou žiť a v ideálnom prípade - nasmerovať ju najpozitívnejším smerom, do seba. Toto volám zmysel veci.

 

(foto: ja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?