Drobná črta

Autor: Saša Grodecká | 25.12.2011 o 0:59 | (upravené 30.12.2011 o 18:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  521x

Viem, že si hovorím celkom zbytočne, že ráno vstanem zavčasu, aby som stihla čo najskôr niečo zakresliť na holý papier, aspoň črtu, ktorá by mi neskôr pripomínala čosi z tohto dobra, z tohto večera, ktorý si ponesiem v mysli kamkoľvek z neho vykročím, kamkoľvek (otočená tvárou) sa ráno zobudím. Viem, že zbytočne prikážem budíku vyzvoniť mi ďalšie ráno v skorú hodinu, moje telo bude ešte odpočívať a moja duša bude od neho na hodiny a na myšlienky ďaleko, kdesi, kde jej bude viac než dobre, lebo to si zaslúži.

Ráno bude dlhé a ďaleké. Taká je aj cesta, ktorou prejdem, kým strávim všetko toto dobro. A tak sa prebudím do zrelého dňa, ostré svetlo sa zahryzne do škár medzi roletami a ja sa nenahnevám, poviem si len Aj toto ma teší.

(...)

Viem, že si hovorím celkom zbytočne, že ráno vstanem zavčasu, aby som si mohla čo najskôr s pokojom na tvári spomenúť na to, že to ešte viem - byť so sebou bezdpodmienečne.

Zobudím sa, a to je zrazu tak veľa. Zobudím sa do čistého dňa. Na ten dnešný si budú matne spomínať fľaše od vína, pokrčené farebné papiere v koši a prázdne misy, taniere, prádzne kreslá, izby. Ale aj tak - mohla by som si čosi z týchto momentov pamätať, čosi zahryznuté kdesi pod kožou. Pamätať si nie zbytočne a nie dočasne. Pozitívne.

(...)

(Vždy som chcela mať  možnosť prísť na to, aké to je - mať od všetkého pokoj a nezvíjať sa pritom v bolesti, jednoducho byť v tom len tak prítomná a len tak celá, prijímať to. A teraz prichádzam k holému zisteniu, že mi možno nič iné v živote tak veľmi nechýbalo.)

 

PS: Pokojné dni ako tieto nech sa rodia aj v ďalšom roku - také ich prajem všetkým náhodne aj nie náhodne okoloidúcim, ktorí sa z času na čas zastavia na mojom blogu. Ďakujem Vám.


(foto: ja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?