Gracefully

Autor: Saša Grodecká | 31.1.2011 o 22:39 | (upravené 2.8.2012 o 9:49) Karma článku: 9,71 | Prečítané:  2386x

A keď som si ťa po neviemkoľký raz zakázala, pretože si ma v tomto tele už nemal kde bolieť, (toľko ťa vo mne bolo), vtedy som si sľúbila, že raz ma to prejde. A teraz, keď viem, že neprejde, lebo nemusí, dovolím si naozaj viac. Preboha, mať rád nie je žiadny zločin, láska nemôže byť zločin, ak ju nepáchame iba na sebe.

The space where walls and floor meet*

Nemôžem ti dať viac; než tieto písmenká na displeji. Kŕmiť moje myšlienky tvojím menom ma ohromne vyčerpáva, som z toho úzkostlivá, bojím sa o seba. ODOSLAŤ. SPRÁVA DORUČENÁ. A potom si pred spaním obzerám strop, ktorý je ráno tým istým stropom a celé dni, ktoré sú plné teba, premlčí. Nestretávam ťa. Odkedy bývame bližšie k sebe, už vôbec nie. Mínus desiatka kilometrov a mínus pár ulíc nerobí zázraky.

Nie, nestretávam ťa. Asi málo chcem. Alebo chcem veľa, ani neviem. Je tridsiatyprvý január dvetisícjedenásť a ešte stále o tebe píšem, povedala by som ti, keby sa mi to zase raz podarilo na ktoromsi rohu tohto starého mesta. A žiadalo by sa mi dodať Dúfam, že ťa to nebolí. Taká dobrá ešte stále som. Až príliš.

gracefull2_res.jpg

 

You can't leave me now, I haven't left you yet*

Ten oceán vo mne predtým nebol a nepýtam sa, nekladiem mu do cesty žiadne Prečo? Niečo mu muselo povedať, že tu čakám so svojou prázdnou mysľou ako s korytom, do ktorého sa môže ustlať, že vo mne sa môže rozliať. Neopustila by som život, ktorý ma neopustil. Preto.

Život je iba jedna veľká voda a skrotiť si pár vĺn je otázkou pádov a snahy skúšať to znova. Život, to sú stopy dávno vyslovených ťažkých viet, ktoré už nebolia...

gracefull1_res.jpg

 

Between us is nothing but grace*

Chcela by som sa ti poďakovať. Za všetku tú bolesť, po ktorej sa zo mňa stal konečne človek. Iba to, iba celá ja. Jediný spôsob, ako sa prestať báť seba, je byť sebou. Kedysi som to celé volala zmena. Až dnes viem, že to bola nutnosť, akási nevtieravá potreba stratiť sa až do posledného písmena vlastného mena a tam začať. S čímkoľvek, ale začať. Pompézne a s nádychom hlbokým dosť na celý ďalší život.

 

When I kiss the angel...*

...a nikdy, nikdy si neviem spomenúť, ako pokračuje ten text ďalej, pochopiteľne, od istého času si neviem na nič (zlé) celkom presne spomenúť. Od istého času vnímam len zvuky, pocity, dni, farby, mená, vône, hlasy, slová a veľa, preveľa a ešte viac. Všetko, čo kedy kde bolo a prečkalo aj vtedy, keď som ja nebola tu, v sebe.

 

*lyrics: Kristin Hersh

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Šatan a Ramsay spravili to, na čo ich predchodcovia nemali guráž

Na olympiádu nepôjdu známe mená a ani jeden hráč Slovana. Je to správne?


Už ste čítali?