Off Hand

Autor: Saša Grodecká | 11.12.2011 o 0:58 | (upravené 14.9.2012 o 19:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  463x

„Všetko je, lebo „niečo". Nič nie je len tak," dopísala som na záver mailu pre E., ktorú som nikdy nevidela, ale poznám ju cez riadky, ktoré su mnohokrát pravdivejšie, než bývajú živé slová. Čo tam po slovách, pustíme ich do vzduchu niekedy zbytočne veľa, uplynú, rozpustia sa, čo z nich potom tí druhí majú, ak nie holé nič alebo hlboké stopy na duši...

O dňoch, o nich

Veci plynú. Lebo inak si to neviem predstaviť. Som nedočkavá, voľný čas vypĺňam prácou, lebo si ešte vždy viem odmyslieť drobné chvíle, v ktoré sa na ňu sťažujem. Majú skutočne prikrátke trvanie na to, aby ma prinútili vzdať sa (hneď). Chcem iba vytrvalo čakať, kým prídu lepšie časy, než sú tieto, hoci nie sú zlé. Stačí si to aspoň pripomínať. Lebo komu by sa chcelo zotrvať v dňoch, ktoré dusia, ktoré tlačia, ktoré sú nemé voči otázkam, nemé voči plaču, na čo by mi také dni boli?

Počas týždňa mi prišlo iba pár nezmyselných správ, na ktoré už neviem nájsť slušné odpovede - správy po dlhom čase, nedokážem ich príchod ani ovyplyvniť, ani načasovať. Ale ešte stále ich dokážem prijať. Mohli by ma tešiť, mohli by ma nadchnúť, aktuálne ma však iba ak netrápia. Správy. A ľudia, ktorí ich píšu. Pýtajú sa ako sa mám. Nikdy sa neopýtali, ako som sa (ne)mala, keď som svoje ja vôbec nenahmatala vo svojich rukách. Alebo mi píšu, že chýbam. Nikdy sa neopýtali, čo chýba mne.

Možno už nevládzem byť pre kohosi tým všetkým, nevládzem znamenať veľa pre druhých, ako kedysi. Nestojím o takú zodpovednosť. Možno mám už len trochu energie, ktorú si s láskou všetku venujem. Možno je načase nechať ma tak.

O mne

 

Chcem sa vytrhnúť z cudzej zeme a žiť bokom. Neunesiem čísi záujem, neunesiem pevné city, neklaďte mi ich k srdcu, ono nepozná nič také, potrebuje okolo seba iba priestor, dostatok miesta, aby mohlo zutekať, keď bude (zase) treba.

(foto:ja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?