Drobná črta

Autor: Saša Grodecká | 25.12.2011 o 0:59 | (upravené 30.12.2011 o 18:12) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  538x

Viem, že si hovorím celkom zbytočne, že ráno vstanem zavčasu, aby som stihla čo najskôr niečo zakresliť na holý papier, aspoň črtu, ktorá by mi neskôr pripomínala čosi z tohto dobra, z tohto večera, ktorý si ponesiem v mysli kamkoľvek z neho vykročím, kamkoľvek (otočená tvárou) sa ráno zobudím. Viem, že zbytočne prikážem budíku vyzvoniť mi ďalšie ráno v skorú hodinu, moje telo bude ešte odpočívať a moja duša bude od neho na hodiny a na myšlienky ďaleko, kdesi, kde jej bude viac než dobre, lebo to si zaslúži.

Ráno bude dlhé a ďaleké. Taká je aj cesta, ktorou prejdem, kým strávim všetko toto dobro. A tak sa prebudím do zrelého dňa, ostré svetlo sa zahryzne do škár medzi roletami a ja sa nenahnevám, poviem si len Aj toto ma teší.

(...)

Viem, že si hovorím celkom zbytočne, že ráno vstanem zavčasu, aby som si mohla čo najskôr s pokojom na tvári spomenúť na to, že to ešte viem - byť so sebou bezdpodmienečne.

Zobudím sa, a to je zrazu tak veľa. Zobudím sa do čistého dňa. Na ten dnešný si budú matne spomínať fľaše od vína, pokrčené farebné papiere v koši a prázdne misy, taniere, prádzne kreslá, izby. Ale aj tak - mohla by som si čosi z týchto momentov pamätať, čosi zahryznuté kdesi pod kožou. Pamätať si nie zbytočne a nie dočasne. Pozitívne.

(...)

(Vždy som chcela mať  možnosť prísť na to, aké to je - mať od všetkého pokoj a nezvíjať sa pritom v bolesti, jednoducho byť v tom len tak prítomná a len tak celá, prijímať to. A teraz prichádzam k holému zisteniu, že mi možno nič iné v živote tak veľmi nechýbalo.)

 

PS: Pokojné dni ako tieto nech sa rodia aj v ďalšom roku - také ich prajem všetkým náhodne aj nie náhodne okoloidúcim, ktorí sa z času na čas zastavia na mojom blogu. Ďakujem Vám.


(foto: ja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?