A čo prichádza potom

Autor: Saša Grodecká | 2.1.2012 o 15:59 | (upravené 14.9.2012 o 14:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1150x

Žiara ohňostrojov na zlomky chvíľ osvetľovala domy a cesty, naraz boli všetky zelené, žlté alebo sa červenali a - zrazu bolo po všetkom. Zatvorili sme okno a stíchli aj ulice, nad ktorými sa už iba dym vytrácal kamsi do noci a keď už nič iné, aspoň zahmlieval staré dobré časy, ktoré len krátko predtým v mojej mysli zašli nanajvýš za roh. Na druhý deň sme veľa spali, málo slov sa pohlo vzduchom, ale kam by chodili a na čo aj...

A dnes ráno bolo mesto takmer prázdne. Po všetkých tých oslavách sa ledabolo váľalo v tichu. Iba pár ľudí ho prebúdzalo praskotom tenkého ľadu pod podrážkami topánok či zvírilo jeho studený vzduch potriasaním rúk s inými. Aj ja som ním prechádzala a v knižnici sa to ticho rozlievalo úplne všade až tak, že sa oň dalo potknúť a akosi prirodzene ma nútilo hovoriť iba šeptom. Akoby sa tieto prvé dni rozbiehali iba pomaly a krehko, hoci ich kroky sú tie isté. (Lebo aj dni sú vždy len dňami. Zlé správy, hnevy, úsmevy aj výhry si do nich nosíme už sami.)

Na rohu ulice mi vkročil do cesty muž v čiapke, aby vyhodil do smetiaka škatuľu od fliaš značkového vína a starý kalendár. Takto by sme mali niečo ukončiť a niečo začínať, lebo je skrátka čas. Takto, postupne. Zbaviť sa toho, čo už nikomu netreba, čo už tu bolo a získať tak dostatok priestoru pre to, čo už teraz prichádza, pre to, čo má byť.

***

Zrazu bolo (na chvíľu) po všetkom.

Stíchli ulice, ale aj staré dobré časy. Nie, nie, neodišli, práve naopak - iba (tie tu) ostali. Zmenili si adresu, len čísla v kalednári, ale to je všetko. Žiť ich budem zase len ja. Len tak (a) ďalej.

 

 

(foto: ja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?