Ráno

Autor: Saša Grodecká | 6.1.2012 o 9:43 | (upravené 14.9.2012 o 14:52) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1440x

Kým ešte čakám, či si to spánok nadránom so mnou nerozmyslí, a predsa len ma nepokorí, ešte sa prevaľujem do strán a keď sa na chvíľu pristihnem v tichu, načúvam vetru za oknom. Či sa mi to nezdá, či tam naozaj tak prudko lieta ulicami a či by nebolo naraz skvelé vystrčiť von hlavu a nechať ho, nech z nej vymetie ošúchané obrázky a rozpadnuté stopy dní, ktorých presné mená si už aj tak nepamätám. Spánok nikde, teraz už na nič nečakám, spustím nohy na zem a vstanem.

Večer tu bolo živo, bolo tu dobre. Jedli sme ryby, ubúdalo z tanierov a stúpalo nám v hlavách, víno v nás sa vysmievalo životu do tváre, no a čo, veď sa to nedá, byť jednostaj rovnako silnými - občas treba padnúť, aby sme to nezabudli. (A aby sme mali tak povestne a znova odkiaľ vstať.)
Ešte predtým som sa zahniezdila v kresle a myslela som na ženy, ktoré sa celkom obetujú pre iných na úkor vlastných potrieb a túžob, čítala som o nich v časopise a skúšala som porátať, koľko takých poznám či o koľkých som aspoň počula a vždy som si pritom povedala, že aj takto sa dá nežiť už zaživa. A takto to nechcem.

Teraz je ráno a spánok nás tu nechal s pohľadom do ďalšieho januárového dňa, pomaly naň svitá. Kým celý príde, popíjame kávu a jeme koláče. Chvíľu nepokojne premýšľam, či vytiahnem ceruzky a papier alebo radšej niečo zapíšem, niečo takéto - obyčajné, čo stačí na radosť, ak si to nezabudneme všimnúť.

Na stole leží zoznam vecí, ktoré treba nakúpiť - kým sme vypili víno a zaspali, zapísala som všetko, čo si povedal. Nakoniec som sama pre seba dodala, že nechcem zabudnúť na kvety.

 

(foto:ja)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?