Krajina bez izieb

Autor: Saša Grodecká | 2.9.2012 o 23:03 | (upravené 14.9.2012 o 14:53) Karma článku: 7,11 | Prečítané:  487x

Chcem si odložiť na papier všetko, čo žijem, každý detail do detailu, každý nádych po výdychu a naopak, ani jednej z vlastných myšlienok nechcem uniknúť. Lebo tak to (ďalej) nejde. Treba bežať sám sebe naproti, nie pred sebou. Pripustiť si život k telu, tak nejako začať. Od seba.

Pretože len v sebe maľujem a nosím obrázky, tie drobné, ale podstatné detaily, jednoduchú skladačku, riešením ktorej som celá ja. Slová v mojej mysli neposedne štrngocú ako kľúče, ktorými ju z času na čas odomknem, aby som nazrela dnu, aby som nazrela aspoň hlboko - do seba ako do krajiny bez izieb, do krajiny, ktorou sa smiem prechádzať a nestratiť sa, práve naopak, hľadať a nachádzať sa, hľadať a nachádzať sa... stále rovnako, s chuťou.

Pomaly mi dochádza, že tie rána nie sú až také iné, nikto ich nevymenil, to len intenzita, s akou sa do nich treba obuť a ako prvé uvidieť tieňohru slnka na stene a jeho prvé kroky po dome, keď sa zdvihnú rolety na oknách, pocítiť nával čerstvého vzduchu a zároveň starých známych vôní do snov tesne pred prebudením, lebo niečím si treba byť istý.
A krátko po tom bdieť s myšlienkami prostými, neučesanými, s myšlienkami, ktoré prvé prebehnú prahom mysle ešte celkom nahé v dni také ako kedysi, ale v dni, ktoré chodia teraz v ľahších, neobnosených šatách, (na)sledujú ma, ostáva len otvoriť náruč, lebo dlho som bola preč a tu som.

Takto ochutnávať život, hltať ho deň po dni, z ktorých každý chutí rovnako inak, takto by to mohlo fungovať. Chcem si na to neskôr spomenúť, ak to bude nutné, preto po večeroch opatrne vháňam slová do riadkov ako tieto, len takto ukladám myšlienky na spanie. Predsa musia byť unavené, keď sa celý deň túlajú bludiskom, ktoré v sebe nosím. A ja im chcem dovoliť odpočinúť si, aby mali silu rásť, zrieť, meniť sa na čosi dospelé. Lebo všetko sa mení a to je dobré. Lebo zmeny by mali smerovať k lepšiemu než bolo. Lebo takto to má zmysel.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?