p.s.

Autor: Saša Grodecká | 29.9.2012 o 20:48 | Karma článku: 8,64 | Prečítané:  1386x

Tebe o tom chcem povedať, pretože tebe dám všetko, čo si zaslúžiš. A bude toho veľa. Tento život sú iba základy, na ktorých ti vyrastú krajšie dni a ich široké možnosti, aj tie ti dám všetky - možnosti, ktoré ťa objímu, keď sa pre ne rozhodneš, dám ti dušu na dlani, jej vyvetrané izby s dverami dokorán, s dverami, ktoré ťa povedú, kam budeš chcieť. Ak to budeš chcieť naozaj a veľmi. Lebo len vtedy sa to dá. Ale tieto príbehy s najlepšími koncami už poznáš, tie už žiješ.

***

Vieš, že svet a ľudia v ňom neexistujú preto, aby ťa boleli, ale preto, aby ťa niečo naučili. Preto sa ich jedného dňa prestaneš báť, povieš im, že ťa teší, že ich spoznávaš; a nie preto, lebo sa to patrí, ale preto, lebo ty ich skrátka budeš spoznávať. Takto sa udejú mnohé veci, takto prirodzene, avšak z tvojej vôle, nie ako kedysi. Už nie, keď teraz vieš, že je to vždy a iba tvoja vlastná hlava na krku, ktorá ti povie čo a ako.

Vieš aj to, že rany bolia iba dovtedy, kým ich nezahojíš prijatím. Preto ešte stále cítim tvoje spomienky, cítim ako ťa tlačia a nedovolia ti umlčať ich, kým im nedovolíš byť tak pravdivo tvojimi. Kým si nedovolíš z nich vyrásť. Nechaj ich byť tým, čím sú. Potom mi poďakuješ, potom im poďakuješ.

Rána budú prichádzať, aby sa potešili tvojej spoločnosti a naopak. Splníš si to, čo si sľúbiš, veď nie sú prekážky, nie je nedá sa, nie je nemôžem, nie je nemám čas, je len to, čo chceme, aby bolo. A tak aj bude.

Bude to dobré a bude to všetko tak (do)životne tvoje.

Na teba si spomeniem v každom jednom kroku, ktorý urobím a uistím ťa, že je zrelý.

Na teba si spomeniem často, najmä v každom jednom momente, v ktorom sa mi zazdá, že by som ťa mohla stratiť, Saša. Spomeniem si na to kým som, keď sa mi zazdá, že by som sa mohla stratiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?