Načiahnuť sa za dňami ako tieto

Autor: Saša Grodecká | 31.8.2013 o 13:03 | (upravené 31.8.2013 o 21:14) Karma článku: 9,11 | Prečítané:  840x

Život vie ísť iba ďalej, to nie je klišé, ktorým by sa nahrádzali väčšie nápady, väčšie skrátka už nie sú. Lebo život vie všetko, len nie zaradiť spiatočku. Život nestojí, nevracia sa, skrátka ide. Akákoľvek predstava o inom stave vecí je len výsledok špekulácií o tom, čo nám v skutočnosti netreba.

( )

Toto sú dni, o akých by nemal byť čas snívať, také by sa mali okamžite žiť, okamžite spotrebovať, do dna a do posledného slova, ktorým ich ešte opíšem. Už ani otázka Tak čo vlastne chceš?! ma nebolí od momentu, keď som si povedala, že je zbytočné o tom donekonečna písať. Stačí ísť, načiahnuť sa a zobrať si to.

Čo chcem? Zložitosti, nekončiace sa odpovede bez akýchkoľvek spúšťajúcich otázok, skrátka pure life bez príkras; život, čo predo mnou toľké roky utekal, uháňaný mnou samotnou, predstavami, ktoré mi druhí vtĺkali do hlavy, predstavami o tom, „akú ťa budeme mať radi", predstavami, z ktorých som nemala nič okrem nevoľnosti. A potom ešte to ich Uprac si ten zmätok v hlave. Hlava je moja, zmätok nie. O to ľahšie ho z nej vyhodím, roztrúsim za sebou, je mi to jedno, je mi dobre.

Keď som po tom všetkom povedala Odídem, povedali mi Porozmýšľaj ešte, vždy je nejaká cesta. Veď práve - že vždy je. Toto je ona. Aj cesta preč je cesta dopredu. Také je moje teraz, také su tieto dni. Žijem ich také, aké sa rodia, aj ukričané, aj do prasknutia plné ticha, aj také chcem, aj tie o kúsok iné, aj tie, čo nič nepovedia, len mlčky žijú za oknami, ďakujem za ne a volám po nich ďalšie.

( )

Je sobota, ráno dávno dospelo do poludnia posledného dňa v tomto kedysi neznesiteľne dusnom auguste. Aj mňa dusili ktorési veci, nedali mi celkom dýchať ani spávať, dusili ma aj vlastné slová, najmä tie dlho nevypovedané. Dusili ma city a city k týmto citom, ktoré som preto nevedela opustiť, nechať ich, nech si idú, vyparia sa, pominú, lebo všetko raz...

Ešte stále je, ale najmä už bolo leto, boli vzťahy, chyby, ich opravy a iné bežnosti.

Nič z toho nebolelo, iba tu chvíľu žilo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

SVET

Čoho sa boja ľudia v IT aj robotníci tak, že volia populistov?

Musíme sa zbaviť delenia na nás a Brusel.


Už ste čítali?