Neveľa

Autor: Saša Grodecká | 28.5.2017 o 15:01 | Karma článku: 6,84 | Prečítané:  241x

Nechcieť viac a už vôbec nechcieť veľa, takto malo by sa dať prežiť, takto mala by som to tu vydržať. Nejako. Ale vydržať. Nechcieť veľa a nemať očakávania, najmä tie nie, alebo mať ich čo najmenej a v čo najmenšej veľkosti.

Ak som kedysi očakávala, že diagnózam utečiem, ba že som im už dávno utiekla, všetky terajšie rany sú iba návratkou tých starších očakávaní a trúfalých želaní. Ak som kedysi dúfala, že budem žiť raz bez tmy v sebe, dúfala som nesprávne. Lebo bez tmy nerozpoznávala by som dni, v ktoré ešte zvládam žairiť, v ktoré ešte vládzem byť prítomná. Aj keby len chvíľu. Ale vládzem. Byť.

Ak hovorím, že chcem byť, myslím tým byť bez myšlienok, bez spomienok, bez slov, bez všetkého, čo ma núti pomenúvať všetko, čo sa mi rúti hlavou. Rúti sa dokola a nechce(m) prestať. Dokola si náhňam vlastné tiene, lebo žijem pod nimi, ale som to ja, kto ich živí. Nechať ísť, rozpustiť svoje všetko z jedného do priestoru na všetky smery, rozsypať všetko, keby som na to raz mala silu; všetko, ktoré zo seba nedokážem ani vyvrhnúť, ani v sebe pochovať.

To býva na pohľad ťažké, ale vo svojej podstate najsprávnejšie, keď nevedieť urobiť nič je jedinou možnosťou.

Preto ešte raz skúšam nazrieť si do dlaní, uvidieť nie čo bude, ale uvidieť vlastnú minulosť a nechať ju odísť či minimálne nechať ju tam, kde dávno je.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

V mori zachytili čudný zvuk. Zmiznutá ponorka mohla vybuchnúť

V mori v čase zmiznutia ponorky zachytili abnormálny zvuk, ktorý pripomína explóziu.

DOMOV

Policajti, vojaci aj vrtuľník. Vrahov Kubašiaka hľadali tri dni

Obvinenia voči Šajgalovi odznova prejedná prvostupňový súd.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov nás ničí.


Už ste čítali?