Vtedy je na všetko čas, keď ho dáme sebe

Autor: Saša Grodecká | 30.5.2017 o 16:49 | (upravené 30.5.2017 o 18:13) Karma článku: 5,81 | Prečítané:  223x

Stromy mlčia o všetkom, o čom chceme, aby mlčali a hovoria tým šuchotavým hlasom listov to, čo práve chceme počuť. Ak aj nepočuť nič, to ticho je práve podstatná odpoveď. Ticho visiace spod korún stromov totiž nikdy tichom nie je.

Teplo sa práve rozlieva spravodlivo na cesty, chodníky, na hlavy, na tie v chládku aj na tie mrviace sa pod slnkom ako jeho odlesky na vodnej hladine, ktoré rada sledujem. Vtedy je na to čas. Lebo vtedy je na všetko čas, keď ho dáme (aj) sebe. Vtedy, keď sme pri vode, krik je počuť vždy iba zďaleka, tiaž problémov cítiť iba naoko, hluk myšlienok splýva vedno s tým, čo si podávajú konáre, keď objímajú odpovede šumiace nad mojou hlavou. Z času na čas utrúsia kus zo samých seba, zamotajú mi do vlasov útržky tých svojich, kúsok prírody, aby som nikdy nezabudla, kde som naozaj doma. Taká, aká som.

(...)

Vtedy je na všetko čas, keď ostaneme stáť. Ostať stáť nemusí byť len tragédia o mŕtvom bode. Ostať stáť môže byť jediná a tá najlepšia možnosť, aká sa práve núka. Keď hovoríme, že na niečo nemáme čas, v skutočnosti hovoríme, že tento čas práve na toto mať nechceme, preto ho jednoducho trávime inak, ale máme ho vždy. Ja ten svoj chcem viac dávať takej duši, takej činnosti, takým myšlienkam, ktoré nech mi ten čas vrátia premenený na pokoj. V inom zmysel nevidím.

Keď už nič iné, tak čas, možnosť zostať stáť a právo na ticho máme vždy. Pri jednom, druhom i poslednom dodávam, že jednako tak veľa, máme tak veľa, tak veľa.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

V mori zachytili čudný zvuk. Zmiznutá ponorka mohla vybuchnúť

V mori v čase zmiznutia ponorky zachytili abnormálny zvuk, ktorý pripomína explóziu.

DOMOV

Policajti, vojaci aj vrtuľník. Vrahov Kubašiaka hľadali tri dni

Obvinenia voči Šajgalovi odznova prejedná prvostupňový súd.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov nás ničí.


Už ste čítali?