Kričať tichom

Autor: Saša Grodecká | 3.6.2017 o 18:27 | (upravené 4.6.2017 o 12:36) Karma článku: 6,54 | Prečítané:  335x

Ešte je čas do súmraku a dúfala som, že na zatvárajúce sa dvere dnešku zaklope drobný dážď, že vlažne omyje svoju rozhorúčenú krajinu ako ja niekedy zmývam z duše zachytené ruky prachu, ktorý ju objíma, keď to zabúdam urobiť ja.

Dlžím jej už veľa, a stále jednako navyše zabúdam pohojdať ju občas v sieti poviazanej z pekných slov, dvoch či troch. Vtedy svojsky trúchli, a nie vždy ju včas začujem, hoci jej ticho je počuť vždy ako prvé. Ticho mojej malej duše, tej, ktorá zachýtava na seba klbká čohosi neživého, kôpky mojich malých neistôt, nešťastí, mojich malých strachov.

Potom si ju usadím ako malé dieťa a pýtam sa jej Čo mi teda chceš, moja, tým tichom povedať? Čo mi tým tichom chceš zakričať? Ako veľmi ťa bolí moja neúcta, moja zahľadenosť do ega a ako rýchlo sa z toho budeme zase dávať dohromady?

Sama nevie, čo by chcela a sama nevie, ako mi to povedať. Preto tak často duša bolí neurčito – nikdy nevieme, prečo presne, odkedy a na ako dlho ešte. Preto sa jej o to viac skúšame dostať pod kožu, preto ja toľko (aj) o nej píšem, skúšam jej povedať niečo, z čoho by mohla rozumieť tomu, ako veľmi sa snažím, ako veľmi ju chcem padajúcu vždy chytiť za ruku a povedať jej Nedám si ťa.

(...)

Roky chodia za mnou ľudia, ktorí mi pri pohľade na moje všetko, čo tak neobratne žijem, kladú (pod nohy) stále to isté Čo ti je? Málokomu napadne, že keby som odpoveď na toto poznala, možno by som sama išla po tom, išla by som k začiatku tohto všetkého, čo ma dusí a vytrhla by som to zo seba ako z udupanej zeme. Možno by pochopili, že mi je nie zaľahko dostávať podobné otázky, že jednoducho nie je to len tak, takto bledo žiť a nemať na to odpoveď.

Sama neviem, čo chcem a sama neviem, ako to povedať. Kričím tichom. Počujem sa ako prvá, rozumiem si ako posledná. Viem, že moje Prepáč je len prachom do vetra.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

V mori zachytili čudný zvuk. Zmiznutá ponorka mohla vybuchnúť

V mori v čase zmiznutia ponorky zachytili abnormálny zvuk, ktorý pripomína explóziu.

DOMOV

Policajti, vojaci aj vrtuľník. Vrahov Kubašiaka hľadali tri dni

Obvinenia voči Šajgalovi odznova prejedná prvostupňový súd.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov nás ničí.


Už ste čítali?