Vetru

Autor: Saša Grodecká | 6.6.2017 o 18:01 | (upravené 7.6.2017 o 11:55) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  6960x

Kým sedím a medzi prstami naháňam drobný zelený hrášok, kým netrafí zo strukov do misky, vietor vonku dáva o sebe vedieť a keby mal otvorené dvere, vtancoval by do domu, pohojdal by posvojom všetko, čo by mu prišlo pod jeho vlny.

Napadá mi, že niekedy naozaj stačí tak málo, otvoriť dvere a nechať sa prekvapiť čímkoľvek, čo je za nimi.

Ak ja som dom, pustý, ale pevne opretý o zem a ak vietor vonku predstavuje svet mimo mňa, mala by som mu podobne dovoliť vojsť dnu, nechať sa prekvapiť, nechať sa ponúknuť niečím, o čom sama ani neviem, že potrebujem a práve preto sa patrí otvoriť dvere.

Ak je vietor hybná sila, nápoveda na život medzi nebom a zemou, potom nech má nekonečne veľa smerov a nekonečné pohnútky z času na čas mi prievanom v živote vysvetliť každú tmu, ktorú budem práve vtedy stínať vlastnými krokmi. Len čo z toho, keď každým krokom je tma nielen za mnou ale aj predo mnou. Také bývajú tmy, že bývajú všade okolo, všade sú doma, v nás občas tiež, v minulosti detto, podobajú sa prázdnu a ja si želám už iba, aby sa najmä nepodobali na mňa.

Kým sedím a počúvam vietor tam vonku, ešte si spomínam, ako mi pred hodinami obmýval šiju, ako mi rozfúkaval vlasy nad plecami a prach pod nohami, ako som si želala, aby raz tak rozfúkal na prach aj mňa.

A ja sa potom nanovo poskladám, nanovo sa scelím, dozriem na život.

Ale kým sa stane všetko, o čom si myslím, že by ma vrátilo do života život do mňa naplno, dovtedy počkám, obzriem sa, poviem vetru pôjdem tadiaľ, kadiaľ ty; a ak sa rozbehne smerom ku mne, pôjdem aj ja - k sebe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: V tieňovej ekonomike skončia ročne dva bilióny dolárov

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?