Si, a nie si II.

Autor: Saša Grodecká | 17.6.2017 o 20:50 | Karma článku: 4,97 | Prečítané:  310x

Som pustá hlina, srdce vo mne sa potkýňa o dni v pravidelnom rytme iba nešťastnou náhodou. Ešte chvíľu čakám, ale nenachádzaš ma, (aj) keď rozsypaná dopadám k tvojim nohám, pretože ty dávno nenosíš so sebou pohľad do zeme. 

Na rozdiel odo mňa.

Keby niekto popísal chodníky tvojimi básňami, vedela by som ich dávno naspamäť. Keby mi niekto tvrdil, že ty neexistuješ, uverila by som, lebo sama viem neexistovať. Na rozdiel od teba viem iba to.
 
Sú maličkosti, v ktorých sa stretáme a sú dni, v ktoré sa nikdy nestretneme. Z maličkostí sa dá vraj postaviť veľký svet. Ten môj buď chátra alebo musí mať niekde medzery, diery, tajné východy, cez ktoré mi mizneš, cez ktoré ťa začínam nechcieť, nepotrebovať, cez ktoré ťa začínam nehľadať.
 
Ak by každou slzou, o ktorú je ma menej, vzniklo za kvapku živého, bola by som oceán, mnohohybné zrkadlo, čakala by som, kým budeš sám, kým vstúpiš dosť odvážny strácať sa.
Keby si skrátka vôbec bol, dovolila by som ti takto nebyť, dovolila by som ti odísť.

Ako teraz. To všetko je ľahšie ako skúšať byť mi bližším, skúšať ma obdivovať, milovať, skúšať ma učiť dýchať, učiť ma navykať si na svet - ak ním máš byť ty, nechcem.
 
A potom, keby si sa stratil a ja by som nemala silu či vôľu hľadať, písala by som ti každý deň bezmennú poslednú báseň či dve, len aby bolo zo mňa aspoň niečo, aspoň zvädnuté slová pochované do riadkov.

Taká som. Ty nie si.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

V mori zachytili čudný zvuk. Zmiznutá ponorka mohla vybuchnúť

V mori v čase zmiznutia ponorky zachytili abnormálny zvuk, ktorý pripomína explóziu.

DOMOV

Policajti, vojaci aj vrtuľník. Vrahov Kubašiaka hľadali tri dni

Obvinenia voči Šajgalovi odznova prejedná prvostupňový súd.

KOMENTÁRE

Slovensko ničí lowcostová mentalita. Kedy s tým niečo urobíme?

Atmosféra nedôstojných príjmov nás ničí.


Už ste čítali?